Druga kolejka B klasy

• autor: jarek72k, 2016-08-26 23:54

W najbliższy weekend odbędzie się druga kolejka B klasy. W pierwszej kolejce padło mnóstwo bramek w każdym meczu. Czy w ten weekend także zobaczymy grad goli?

W ten weekend pauza przypadła drużynie z Olszyn, która w pierwszej kolejce uległa 5-1 Żarkom. Kolejna szansa na punkty już w środę.

W sobotę o 17 Tempo Płaza zagra swój pierwszy mecz w tym sezonie gdyż to on pauzował w pierwszej kolejce. Gośćmi będzie drugi zespół z Zalasu, który w pierwszej kolejce nieznacznie uległ swojemu "imiennikowi" z Jaworzna.

W Niedziele odbędzie się aż 6 meczy:

Pierwszy już o 14;30 w Brodłach gdzie tamtejszy Zryw ugości zespół z Mętkowa. Zespół z Brodeł w pierwszej kolejce uległ "Wisełce" 3-2 i przed własną widownią będą chcieli zdobyć swoje pierwsze punkty.

Także o 14:30 zagra nowo zgłoszona drużyna z Dulowej. Przeciwnikami będzie UKS Górnik Siersza. Dulowa powróciła na boiska B klasy z nowym trenerem i bardzo odmłodzonym składem, natomiast górnik buduje swój zespół już kolejny sezon. Oba zespoły przegrały swoje mecze w pierwszej kolejce (Dulowa 2-3 z Mętkowem, Siersza 1-4 z Ostrężnicą), więc teraz jest szansa na pierwsze punkty.

O godzinie 17 na boisko w Ostrężnicy wybiegną zawodnicy tamtejszej Jutrzenki i Poloni Luszowice. Polonia po awansie w sezonie 14/15 do A klasy nie potrafi znaleźć formy z przed awansu i wielu zawodników pożegnało się z zespołem. W pierwszej kolejce ulegli bardzo wysoko (0-7) zespołowi z Regulic. Teren w Ostrężnicy jest bardzo trudny i ciężko będzie Polonii o zwycięstwo. Jutrzenka to bardzo solidny zespół, który pierwszy mecz na własnym obiekcie będzie chciał wygrać za wszelką cenę.

Także o 17 lider po pierwszej kolejce podejmie u siebie drugi zespół z Żarek. Oba zespoły w pierwszej kolejce wygrały swoje mecze (SPRiN 7-0, Żarki 5-1) i okupują czoło tabeli. Zwycięzca tego meczu najprawdopodobniej po 2 kolejce będzie liderem.

O 17:30 do Okleśnej przyjedzie zespół z Rozkochowa. Okleśna pierwszy mecz nie zaliczy do udanych gdyż przegrała go dość wysoko i za nią w tabeli jest tylko Polonia, więc w pierwszym meczu u siebie chcieliby pokazać się z lepszej strony i wygrać z "Wisełką". Gracze z Rozkochowa w pierwszej kolejce wygrali skromnie (3;2) ale jest to ich kolejny sezon w B klasie i pokazują że nie są "chłopcami do bicia". Gracze z Rozkochowa dobrze znają boisko w Okleśnej gdyż w pół poprzedniego sezonu grali właśnie na tym obiekcie.

Do Jaworzna przyjedzie nasz RUCH! Po pierwszym, wysokim zwycięstwie gracze Ruchu są zmobilizowani na kolejne mecze. Gracze Jaworzna nie oddadzą nam 3 pkt za darmo lecz jesteśmy zmobilizowani na walkę. Boisko na Jeleniu nie należy do najłatwiejszych a jak mówią stadion sprzyja gospodarzą więc będzie trudno o zwycięstwo. Atmosfera sprzyja, frekwencja dopisuje więc liczymy na nasz RUCH! Niestety w składzie zabraknie Tokarza (kontuzja) a do drużyny wracają nieobecni m.in. Czub i Dębski. Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy! Zawodnikom przypominamy: Zbiórka o 14:15 na boisku na Wodnej. Przypominamy także o zabranie dowodów tożsamości ze zdjęciem. KTO WYGRA MECZ? RUCH! KTO? RUCH! KTO? RUCH RUCH RUCH!