Czwarta Kolejka B Klasy

• autor: jarek72k, 2016-09-03 11:39

Kolejna kolejka B klasy zapowiada się bardzo ciekawie a dla Ruchu jest to ostatni mecz przed pauzą. W tygodniu zobaczymy także zaległy mecz 3 kolejki między Żarkami a Ostrężnicą.

LKS II Żarki - Jutrzenka Ostrężnica 7.IX 17:00
W środę zostanie rozegrany zaległy mecz 3 kolejki. W związku z tym że ostatniego sierpnia grała "jedynka" z Żarek mecz z Ostrężnicą przenieśli na najbliższą środę. Obie ekipy prezentują się dobrze chociaż wiemy że nie jest to ich szczyt możliwości. Ostężnica jest w troszeczkę lepszej sytuacji mając po 2 kolejkach jeden punkt więcej i plasuje się wyżej. Najbliższy weekend może jednak sporo zmienić.
W sobotę rozegrane zostaną 4 mecze:
Jutrzenka Ostrężnica - Lew Olszyny 3.IX 17:00
Jutrzenka nie rozgrywała meczu w tygodniu a ich ostatni mecz z Luszowicami zakończył się remisem i liczą teraz na kolejne 3 punkty. Lew natomiast postraszył lidera po dwóch kolejkach i zremisował z nim urywając mu punkty a samemu wyskoczyli z ostatniego miejsca. Obie ekipy rozegrały dwie kolejki i obie liczą na każde punkty.
Nadwiślanka 1956 Okleśna - Górnik Siersza 3.IX 16:00
Do Okleśnej zawita Sierszański Górnik. Obie ekipy niestety nie pokazują się w tym sezonie najlepiej. Okleśna ma na koncie dwie wysokie porażki (6:0 i 8:4) i remis (1:1), natomiast Górnik nie zdobył nawet punktu i ma na koncie 3 porażki (1:4, 8:1, 1:3). Za Okleśną przemawia atut własnego boiska ale może akurat w tym meczu Siersza się obudzi i zdobędzie swoje pierwsze punkty. Na pewno będzie to mecz dużej walki i żadna z ekip nie odstawi nogi.
Victoria 1918 Jaworzno II -  Korona Mętków 3.IX 16:00
Po 3 kolejce Jaworzno wskoczyło na fotel lidera i jest jedynym zespołem, który wygrał swoje 3 dotychczasowe mecze. Mętków postara się urwać chociaż punkt liderowi a w przypadku wygranej zrówna się z nim punktami. Korona podbudowana wysokim zwycięstwem (8:4) są podbudowani, ale teren w Jeleniu jest trudny a zawodnicy z Jaworzna grają twardo więc nie będzie łatwo. Pamiętamy jednak o tym, że na mecz z liderem jedzie się bardziej podbudowanym i bardziej żądnym wygranej.
Tempo Płaza - Wisełka Rozkochów 3.IX 17:00
Tempo po ciężkim meczu w tygodniu zdobyła tylko punkt tracąc bramkę w ostatniej minucie meczu. Może to działać trochę przybijająco na zawodników, którzy zostawili sporo sił. Wykorzystać tą sytuacje będzie chciała Wisełka, która w 3 kolejce uległa nieznacznie liderowi z Jaworzna. Za Płazą będą stali ich kibice, którzy pojawiają się w dość sporych ilościach na meczach. Jest to także mecz bezpośrednich sąsiadów w tabeli (Płaza 8, Wisełka 9 miejsce).
W B klasie w niedziele rozegrane będą 3 mecze
UKS Dulowa - LKS II Żarki 4.IX 15:00
Dulowa powróciła na boiska w chrzanowskim podokręgu po kilku latach absencji i pokazują się z bardzo dobrej strony. W pierwszej kolejce co prawda uległa Koronie Mętków (3:2), lecz w dwóch kolejnych kolejkach strzelili aż 15 bramek tracąc przy tym dwie. Dulowa bardzo lubi swoje boisko, na którym ciężko jest ją pokonać ale Żarki nie złożą broni bez walki. LKS także nie rozgrywał meczu w środę więc ma teoretycznie więcej sił co może być pomocne z racji wczesnej godziny meczu. Po 2 kolejkach posiadają na koncie 3 punkty a mecz przegrali z ówczesnym liderem (obecnie vice) z Regiluc.
Zryw Brodła - Polonia Luszowice 4.IX 17:00
Polonia po całkiem niezłym meczu w 2 kolejce w 3 znów wysoko przegrała na własnym boisku. Widocznie własny stadion nie pomaga zawodnikom z Luszowic. Na szczęście najbliższy mecz jest wyjazdowy i może przełamią ponad roczną passę bez wygranego meczu. Zryw po przegranej pierwszej kolejce, kolejne dwa wygrała i jest na "dobrej fali" więc Luszowice będą miały ciężko urwać choćby punkt.
Victoria II Zalas - Ruch Młoszowa 4.IX 14:30
Nasz Ruch jedzie do Zalasu po wyrwanym punkcie w Płazie. Mecz w Płazie był ciężki i zostawili zawodnicy dużo zdrowia na boisku ale wywalczony punkt w ostatnich minutach trochę podbudował zawodników. Zalas w tym sezonie nie wygrał jeszcze żadnego meczu i okupuje dno tabeli. Jednak jedyny mecz rozgrywany na swoim boisku to nieznaczna porażka z liderem z Jaworzna więc można wnioskować że na własnym boisku jest to ciężki rywal. Pamiętajmy że jest to druga drużyna i zawsze może zagrać ktoś z "jedynki". Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy. Zawodnikom przypominamy o ZMIANIE GODZINY MECZU a także o zabranie ze sobą dokumentu tożsamości ze zdjęciem. KTO WYGRA MECZ? RUCH! KTO? RUCH! KTO? RUCH! RUCH! RUCH!