Siódma kolejka B klasy

• autor: jarek72k, 2016-09-17 05:18

W siódmej kolejce pauzować będzie Wisełka. Najciekawiej zapowiada się mecz o 2 miejsce między Żarkami i Jaworznem. No i oczywiście nasz Ruch gra wyjazdowy mecz w Mętkowie

obota przywita nas 4 meczami:
Jutrzenka Ostrężnica - UKS Dulowa (nz) 17.09.2016 16:00
Do Ostrężnicy przyjedzie lider z Dulowej. Młody zespół prowadzony przez Kacpra Ślusarka naprawdę dobrze sobie radzi w B klasie. Nowo zgłoszona drużyna przewodzi w tabeli razem z drugą nowo zgłoszoną drugą drużyną Victorii Jaworzno. Ostrężnica mimo wszystko już nie raz udowodniła, że z liderem potrafi grać i wygrywać. Ostatnią koleje pauzowała więc jest "na świeżości" i postawią wysoko poprzeczkę dla Dulowej.
Lew Olszyny - Nadwiślanka 1959 Okleśna (nz) 17.09.2016 16:00
Lew potrafi ugryźć na swoim obiekcie co już pokazał nie raz w poprzednich sezonach. W obecnym niekoniecznie rywale boję się wyjazdów do Olszyn. Lew od kilku sezonów buduje coraz lepszy zespół z młodych zawodników lecz awans do A klasy jest poza ich zasięgiem. Okleśna natomiast jako jeden z 3 nowo zgłoszonych ekip sprawuje się najgorzej. Nie dość że okupuje ostatnie miejsce w tabeli to w tym sezonie nie wygrała jeszcze ani jednego spotkania i w 6 rozegranych meczach zanotowała jedynie dwa remisy. Na boisku w Olszynach ciężko będą mieli się przełamać ale kto wie.
Polonia Luszowice (s) - Tempo Płaza 17.09.2016 16:00
Do Luszowic przyjedzie Tempo, które zostało ostatnią ekipą, która nie przegrała meczu w tym sezonie. 2 remisy i 3 zwycięstwa w porównaniu do 4 porażek, jednego remisu i jednego zwycięstwa pokazuje kto będzie faworytem tego spotkania. Pomimo statystyk z tego sezonu Luszowice wygrały ostatnio u siebie co było pierwszą wygraną od ponad roku i chcieliby podtrzymać passę zwycięstw na swoim terenie.
Górnik Siersza - Victoria II Zalas 17.09.2016 16:00
Siersza - zespół który przerwał passę Victorii, który miał okazję w kolejnej kolejce przerwać passę Płazy podejmie na swoim obiekcie ekipę z Zalasu. Kibice Górnika mają nadzieję na kolejny udany mecz u siebie zwłaszcza że rywal na boiskach przeiwnika nie pokazuje zbyt wielu umiejętności. Zalas oba punkty zdobył na własnym terenie będąc wspomaganym przez ekipę z okręgówki. Gdyby C klasa istniała to byłby jeden z głównych kandydatów do spadku po tym co pokazują w tym sezonie, natomiast ekipa Górnika ma ambicje na chociaż środek tabeli który jest w jej zasięgu i w sobotę pokusi się o kolejne punkty.
W niedzielę kolejne 3 mecze:
LKS II Żarki - Victoria II Jaworzno (nz) 18.09.2016 14:00
Mecz o 2 miejsce. Co prawda dopiero półmetek jesieni lecz każde punkty liczą się do awansu. Żarki mają ostatnio dobrą passę (3 wygrane gdyż 3 kolejkę rozgrywali w innym terminie niż wszyscy), a passa zwycięstw Jaworzna została niespodziewanie przerwana tydzień temu przez ekipę z Sierszy. Obie ekipy w poprzedniej kolejce wygrały różnicą dwóch bramek. Obie ekipy są "rezerwami" ekip grających wyżej. Trudno w tym spotkaniu wytypować faworyta.
SPRiN Regulice - Zryw Brodła 18.09.2016 16:00
Regulice udanie zaczęły ten sezon w B klasie ale po dwóch kolejkach utraciła swój błysk, a ostatnia przegrana z liderem 5-0 podcięła im skrzydła. Zryw natomiast czeka tylko na osłabionych mentalnie rywali. Mają co prawda passę dwóch przegranych ale na 6 meczy 3 porażki i 3 zwycięstwa to i tak lepiej niż ekipa SPRiN'u. Jeżeli Regulice wygrają ten mecz wyprzedzą swojego rywala o 1 punkt natomiast jeżeli wygra Zryw przybliży się do pierwszej trójki.
Korona Mętków - LKS Ruch Młoszowa 18.09.2016 16:00
Nasz Ruch czeka kolejny wyjazd. Niestety nie zagraliśmy w tym sezonie jeszcze "przed własną publicznością" mimo wszystko  jedziemy powalczyć o kolejne zwycięstwo. W środę mimo niekorzystnej sytuacji przegrywając 1-0 pokazaliśmy charakter i wygraliśmy 1-2 co spowodowało awans o kila miejsc w tabeli. Niewątpliwie kolejne zwycięstwo bardzo by się przydało bo głupio stracone punkty bardzo ciążą i oddaliły nas od czołówki. Jednam młody zespół powinien poradzić sobie z presją która na nim ciąży i zacząć zdobywać kolejne punkty. Mętków pokazał że u siebie jest groźny pokonując m.in. Okleśną 8:4 czy obecnego lidera  Dulowej 3:2. Dla obu ekip nie będzie to spacerek tylko walka to "ostatniej kropli krwii". Niestety nasz zespól ostatnio trapią kontuzję mimo wszystko ostatnio zmiennicy pokazali się z bardzo dobrej strony i jak wszyscy będą w pełni zdrowia to trener Pstrucha będzie miał nie łatwy orzech do zgryzienia. Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy na mecz. Zawodnikom przypominamy o dowodach tożsamości ze zdjęciem i pozytywną aczkolwiek chłodną głowę. Kto wygra mecz? RUCH! Kto? RUCH? Kto? RUCH RUCH RUCH!