Sport.pl

Aktualności

Winter Cup

• autor: jarek72k, 2017-02-10 22:23

W niedzielę 12:02 na hali przy ZSECH w Trzebini rozegrana została druga edycja Winter Cup Trzebinia. Do rywalizacji przystąpiło 7 zespołów:

RUCH MŁOSZOWA 1-0 UKS Górnik Siersza

W pierwszym meczu turnieju (Lgota się spóźniła i ich mecz został przesunięty) spotkaliśmy się z Górnikami, z którymi mamy okazję mierzyć się w B klasie. Mecz toczył się pod dyktando Młoszowej, której brakowało skuteczności. W 6 minucie Kłeczek oddał bardzo groźny strzał z daleka, który niestety był minimalnie niecelny. W 8 minucie Testowany 1 strzelił jedyną bramkę w tym spotkaniu. Pociągnął lewą stroną i obok słupka pokonał interweniującego bramkarza. Kolejna akcja i mogło być 2-0 ale Michał Biały przy dobrej kontrze zbyt daleko wypuścił sobie piłkę i bramkarz wyłapał mu ją tuż przed strzałem. W kolejnej akcji Konieczny przegrał niestety sytuacje sam na sam. Pod koniec spotkania Siersza próbowała zaskoczyć strzałem z 8 metrów ale piłka poszybowała nad poprzeczką.

MKS Trzebinia Siersza 6-0 RUCH MŁOSZOWA

MKS rozpoczął strzelaniu już od pierwszej minuty. Źle wyprowadzona piłka z obrony przejął gracz MKS i mocnym strzałem pokonał Bediego. W kolejnej minucie - kolejna bramka. Tym razem składna akcja prawą stroną i "rozklepany" Bedi był bez szans. W 3 minucie mogliśmy złapać kontaktową bramkę ale strzał Kłeczka w porę wybił obrońca. Kolejna akcja Młoszowej i swoich sił spróbował Czub ale bramkarz jego strzał obronił a piłka spadła pod nogi Białego, który niestety nieczysto trafił w piłkę. MKS wygrywając 2-0 zaczął grać atakiem pozycyjnym co przyniosło 3 bramkę gdzie zawodnik strzelając z za pola miał przed sobą tylko Bednarczyka. W 7 minucie akcja Młoszowej zatrzymana przez bramkarza, który szybkim wyrzutem uruchomił napastników, którzy "rozpykali" Bednarczyka i strzelili do pustej bramki. Kolejny błąd naszej obrony i złe wyprowadzenie przyniosło bramkę na 5-0. Na dwie minuty przed końcem spotkania kolejna bramka z dystansu dla MKS. W ostatnich minutach ładną kontrę przeprowadził Ruch ale Testowany 1 trafił w bramkarza.

Korona Lgota 0-2 RUCH MŁOSZOWA

Lgota po dwóch porażkach wyszła na mecz bardzo zdeterminowana i lekko zaskoczyła Ruch i w pierwszej minucie już ostemplował słupek. Na całe szczęście podziałało to na Młoszową i wzięli się do roboty. Chwilę później ładnie rozegrany rzut rożny ale Pstrucha trafił prosto w bramkarza. W 2 minucie Testowany 1 wyprowadził ładną kontrę lewą stroną zagrał w szerz boiska gdzie rozpędzony Czub władował piłkę do bramki. Kolejne minuty to ataki Młoszowej, której znów brakowało skuteczności. Czub, Kłeczek Testowany 1, Porębski, Kolmajer co minutę mogli podwyższyć rezultat. Dopiero w 9 minucie ta sztuka udała się Białemu, który przejął źle wyprowadzoną piłkę i strzelił obok bezradnego bramkarza. W ostatnich sekundach Lgota chciała zaskoczyć strzałem z daleka ale Bedi w tym meczu nie dał się pokonać.

UKS Dulowa 1-0 RUCH MŁOSZOWA

"Derbowy" mecz z Dulową był kolejnym popisem nieskuteczności. Pomimo dobrej gry i przeważania w meczu nic nie chciało wpaść do "sieci". 2 minuta to dwa strzały Porębskiego, który dwa razy został zablokowany. 4 - Kolmajer obroniony. 5 - w sytuacji sam na sam minimalnie chybił. W 7 minucie Pstrucha próbował strzału z daleka ale był tak słaby, że piłka z ledwością doleciała do bramki. Pierwsza składniejsza akcja Dulowej przyniosła im bramkę, przy której Bednarczyk był bez szans. W końcówce Pstrucha chciał jeszcze raz spróbować z daleka. Tym razem użył siły ale nie precyzji i piłka nie znalazła drogi do bramki.

RUCH MŁOSZOWA 0-3 Manhattan Trzebinia

Manhattan Trzebinia składa się z byłych czołowych graczy z Trzebini i okolic. Zespół założony w 1987 roku, który z powodzeniem występuje w różnych turniejach halowych i na orlikach i zdobywa w nich większe i mniejsze sukcesy. Ten mecz był rewanżem z poprzedniej edycji turnieju z 2016 roku, kiedy to Manhattan przegrał z nami mecz o 3 miejsce. Niestety źle weszliśmy w mecz i już w pierwszej akcji prawą stroną przedarł się jeden z zawodników i strzelił po długim słupku obok interweniującego Bednarczyka. W 4 minucie Porębski mógł strzelić na 1-1 ale jego strzał trafił w słupek. Chwilę później kolejny błąd wyprowadzenia piłki z obrony i Bednarczyk skapitulował w sytuacji sam na sam. Kolejne minuty znów nieskuteczność Młoszowej. Czub niecelnie, Testowany 1 próbował dwa razy i dwa razy bramkarz bronił, Porębski także trafił w bramkarza. W ostatnich minutach niepotrzebny faul 8 metrów od bramki i przy silnym strzale pod poprzeczkę Bedi nie miał nic do powiedzenia.

RUCH MŁOSZOWA 0-1 Błyskawica Myślachowice

Mecz z występującą ligę wyżej Błyskawicą był meczem o 4 miejsce w tej edycji turnieju. Obie ekipy miały po 6 oczek i wygrana zapewniała miejsce zaraz za "pudłem". Niestety w kolejnym meczu popełnialiśmy te same błędy w obronie, plus nieskuteczność w ataku. W 1 minucie Błyskawica mogła prowadzić ale lob wylądował na górnej siatce bramki Bediego. Czub z 8 metrów wybroniony, w kolejnej akcji jego strzał w ostatniej chwili wybronił obrońca. Pstrucha znów użył siły ale brakło precyzji. Te wszystkie sytuacje miały miejsce w 2 i 3 minucie. W połowie meczu składna akcja Błyskawicy prawą stroną Bedi pierwszy strzał obronił ale piłka spadła pod nogi napastnika Myślachowic i Bedi już był bez szans. Bramka podłamała trochę skrzydła Młoszowej, która oddała inicjatywę ale Bedi nie dał się już więcej pokonać. W samej końcówce Kolmajer jeszcze próbował z linii pola karnego ale nieczysto trafił w piłkę.

Turniej w naszym wykonaniu nie wyglądał tak źle jak ostateczny wynik. Na pewno trzeba poprawić wyjście z piłką z obrony i skuteczność bo tego brakowało najwięcej.

Ostateczna klasyfikacja wygląda następująco.