Sport.pl

Aktualności

Drugi Sparing

• autor: jarek72k, 2017-03-03 19:44

W niedziele 05.03 o godzinie 14:30 nasza drużyna rozegra sparing z występującym w A klasie zespołem z Woli Filipowskiej. Mecz odbędzie się w Balinie. Wszystkich kibiców zapraszamy a graczom przypominamy o zbiórce 13:20 na boisku na Wodnej.

Relacja w rozwinięciu...

Drugi sparing w tym roku zagraliśmy w Balinie z występującym w A klasie zespołem z Woli Filipowskiej. Wolanka w rundzie jesiennej zdobyła 18 pkt (5 zwycięstw 3 remisy i 5 porażek) i zajmuje 6 miejsce. Przed meczem okazało się że mimo iż nie było "gołej 11" brakło kilku zawodników gdzie ich brak był odczuwalny zwłaszcza w obronie.

Pstrucha Kamil

Mecz zaczął się od ataków Młoszowej. Już w 3 minucie Oskar strzelał z rzutu wolnego ale piłka minęła słupek nie z tej strony co powinna. 2 minuty później jego starszy brat Dawid mógł wyprowadzić nas na prowadzenie ale jego strzał po ładnej akcji był niecelny. I niestety od tej pory inicjatywę przejął zespół Wolanki. W 10 minucie akcja lewym skrzydłem, wrzutka w pole karne tam ładnie głową zgrał zawodnik do kolegi, który bez zastanowienia walnął z woleja na szczęście nad bramką. Widać było, że zawodnicy z Woli chcą grać skrzydłami co im się w miarę udawało a nam czasem sprawiało lekkie problemy. Pierwszą ważną interwencje Bednarczyk odnotował w 15 minucie gdzie mocny strzał z za pola musiał parować na bok. Po prawie pół godziny meczu wynik spotkania uległ zmianie. Wolanka znów próbowała z dystansu lecz za lekko i Bednarczyk szybko uruchomił naszych pomocników, którzy niestety stracili piłkę i tym razem strzał z za pola był o tyle lepszy, że piłka zatrzepotała w siatce. 0-1. Bramka zadziałała na Młoszową jak kubeł zimnej wody i już w kolejnej akcji Konieczny mógł doprowadzić do wyrównania ale jego strzał głową był "minimalnie" niecelny. W 32 minucie ładna wrzutka w pole karne Wolanki, obrońcy wybili piłkę zbyt słabo i Kłeczek strzelał z dystansu niestety nad poprzeczką. 3 minuty później Młoszowa wykonywała rzut wolny. Piłka wrzucona w pole karne gdzie o dziwo najwyżej wyskoczył Pstrucha ale jego strzał głową ostemplował poprzeczkę. Pod koniec pierwszej połowy Wolanka jeszcze miała swoje sytuacje. Najpierw z wolnego prawie z linii pola karnego strzelał jeden z zawodników ale Bednarczyk spokojnie odprowadził piłkę wzrokiem potem z kolejnego wolnego piłka wrzucona w pole karne ale zawodnik główkował wprost w Bednarczyka.

Druga połowa zaczęła się dość niemrawie. Obie drużyny grały głównie w środku i żadna sobie nie stworzyła akcji bramkowej przez 10 minut. Dopiero w 57 minucie wyrzut z autu na wysokości pola karnego Wolanki zgranie piłki przed pole gdzie uderzał Kłeczek ale nad poprzeczką. 65 minuta i ładny przerzut Oskara do Koniecznego, który zgrał piłkę przed pole a Kłeczek uderzył mocno pod poprzeczkę niestety bramkarz z trudem wybił na rzut rożny. 5 minut później doskonałą sytuacje mieli zawodnicy Wolanki ale strzał z narożnika pola karnego złapał Bednarczyk. Młoszowa chcąc wygrać coraz bardziej się otwierała i pod polem karnym coraz częściej można było zobaczyć obrońców. Tak jak w 73 minucie, kiedy to ładnie pograna piłka przed polem karnym zakończyła się niestety niecelnym strzałem Białego, który z konieczności wystąpił w obronie. 10 minut przed końcem meczu kontrę wyprowadza zespół Wolanki. Pomocnik przebiegł pół boiska mijając po drodze 2 zawodników i w zamieszaniu w polu karnym piłka znalazła drogę do bramki. 0-2. Chwilę przed końcem meczu Bednarczyk popisał się ładną interwencją skracając kąt i uchronił nas przed porażką 0-3.

Mecz mógł podobać się kilku kibicom, którzy stawili się na obiekcie Orła. Niestety porażka ale z zespołem grającym klasę wyżej pokazuje, który element trzeba jeszcze poprawić. Mamy nadzieje, że już niedługo treningi zaczną się odbywać na trawie aby przyzwyczaić się do dużego boiska gdyż liga zbliża się wielkimi krokami. W meczu zabrakło kilku zawodników a zmiennicy pokazali się z nie najgorszej strony co daje duże perspektywy na sezon. W przyszły weekend gramy kolejny sparing. Więcej informacji podamy później. HEJ RUCH!