20 kolejka B klasy

• autor: jarek72k, 2017-04-21 17:07

W najbliższy weekend nasz Ruch zalicza pauzę. W sobotę odbędą się 4 mecze w tym da hitowe spotkania czuba tabeli. W niedziele 3 mecze i potyczka sąsiadów z tabeli - Brodeł i Żarek.

Sobota:
UKS Dulowa - Lew Olszyny 22.IV 13:00
Pierwszy mecze 20 kolejki i już hitowe spotkanie. Do lidera przyjedzie Lew z Olszyn. Dulowa nie daje większych szans przeciwnikom choć ostatni mecz zakończył się jedynie wygraną 0:1. UKS nie jest gościnny i nie dał żadnemu przeciwnikowi wywieźć choćby punktu z boiska w Dulowej strzelając 39 bramek i tracąc jedynie 7. Olszyny nie mogą pochwalić się tak okazałym wynikiem lecz w 8 meczach wyjazdowych zdobyli 16 punktów  co jest dobrym wynikiem. W ostatniej kolejce Lew wygrał z Ostrężnicą 4:0 i wyprzedził ją. Obecnie goście zajmują 4 miejsce z dorobkiem 31 punktów i do 2 miejsca tracą jedynie 3 oczka. Dulowa lideruje z dorobkiem 43 punktów. Na jesień w Olszynach padł wynik 2:7 co utwierdza w przekonaniu, że to gospodarze będą faworytem.
Victoria 1918 II Jaworzno - Górnik Siersza 22.IV 15:30
Do Jaworzna jadą Górnicy z Sierszy. Jaworzno w tej rundzie jeszcze nie przegrało a z 4 meczy wygrała 3. U siebie tylko 3 razy schodzili przegrani. Górnicy do tej pory z wyjazdowych meczy przywieźli tylko punkt 3 września 2016 zremisowali w Okleśnej 2:2. W ostatniej kolejce Victoria wygrała 1:3 w Mętkowie a Siersza uległa u siebie Okleśnej 0:3. To już 9 mecz Górników bez punktu a Jaworzno po ostatnich wygranych awansowało na 8 miejsce. Poprzedni mecz zakończył się jednak wygraną Górników 4:1.
Jutrzenka Ostrężnica - SPRIN Regulice 22.IV 16:00
Ostrężnica nie wykorzystała ubiegłotygodniowej pauzy Regulic i dalej tracą do nich 3 punkty. Pogromcą Jutrzenki okazał się Lew z Olszyn,. który tym samym zrównał się punktami z Ostrężnicą i zepchnął ją na 5 miejsce. To druga porażka z rzędu Jutrzenki. SPRiN przed pauzą był "w gazie" i wygrał 3 mecze strzelając 9 bramek tracąc 2. Ostatnie zwycięstwo Regulic to 4:1 z... pogromcą Ostręznicy w poprzedni weekend - Olszynami. Pierwszy mecz tych ekip w Regulicach to 1:3 i wygrana Ostrężnicy.
Tempo Płaza - Korona Mętków 22.IV 16:30
Ostatni sobotni pojedynek to pojedynek wicelidera Płazy z zajmującą 10 miejsce Koroną Mętków. Korona w poprzedniej kolejce uległa Vicotrii z Jaworzna 1:3 natomiast Płaza niespodziewanie tylko zremisowała z Wisełką Rozkochów 1:1. Będzie to pierwszy mecz Tempa na własnym boisku w tej rundzie. Tempo tylko 1 mecz przegrało u siebie 3 zremisowało i 4 razy wygrało, a bilans wyjazdowy Korony to 2 wygrane 2 remisy i 5 porażek. Obecnie Tempo ma passę 9 meczy bez przegranej (w tym dwa remisy), którą będą starać się przerwać gracze z Mętkowa.W rundzie jesiennej Płaza wygrała 1:4 co utwierdza ją w roli faworyta.

Niedziela:
Victoria II Zalas - Wisełka Rozkochów 23.IV 11:00
Pierwszy niedzielny mecz rozpocznie się już o godzinie 11 z uwagi na popołudniowy mecz IV ligi kobiet, na obiekcie w Zalasie. Obie ekipy nie należą do czołówki tabeli a różnica między nimi to tylko 3 miejsca i 17 punktów. Zalas nie wygrał do tej pory żadnego meczu a remisy, które zapewniły im 3 punkty padły na ich obiekcie. Wisełka w tej rundzie zdobyła 2 punkty z czego jeden tydzień temu remisując z Płazą. Zalas w poprzedniej rundzie przegrała, aż 8-0 lecz na ich terenie taki wynik raczej nie jest możliwy gdyż zostaną wzmocnieni graczami z "jedynki", którzy grają w sobotę.
Zryw Brodła - LKS Żarki II 23.IV 16:00
Niedzielny hit zespołów sąsiadujących ze sobą w tabeli posiadających tę samą ilość punktów (30). W rej rundzie to zespół Brodeł może popisać się lepszą statystyką (3 wygrane i 1 porażka) lecz Żarki mierzyły się z teoretycznie silniejszymi rywalami (3 przegrane 1 zwycięstwo). W poprzedniej kolejce Brodła wygrały w Luszowicach 0:4 a Żarki przegrały u siebie z liderem z Dulowej 0:1. Żarki nie najlepiej radzą sobie na wyjazdach i w tym będzie upatrywać swoich szans Zryw. Na jesień to Żarki cieszyły się z 3 punktów (5:2).
Nadwiślanka 1956 Okleśna - Polonia Luszowice 23.IV 16:30
Ostatnim meczem 20 kolejki będzie spotkanie w Okleśnej. Okleśnej, która w przerwie zimowej wzmocniła swój skład co przekłada się na wyniki na boisku i w 4 meczach zdobyli 7 punktów. Polonia po dość niezłej końcówce poprzedniej rundy w tej znów zawodzi. 4 mecze i 4 przegrane i 18 bramek straconych przy 5 strzelonych  nie napawa optymizmem. Po zeszłotygodniowej wygranej Okleśna wyprzedziła Polonie w tabeli o 3 punkty więc wygrana Luszowic pozwoli im znów zbliżyć się do gospodarzy. W Luszowicach to gospodarze triumfowali 3:2 mimo, że przegrywali tamten mecz 1:2.