22 kolejka B klasy

• autor: jarek72k, 2017-04-28 01:46

Wszystkie mecze 22 kolejki zostaną rozegrane 3 maja w święto Konstytucji. 2 mecze rozegrane będą do południa (11:00) jeden zaraz po południu (13:00) i 4 mecze o godzinie 17:00. Pauzę zalicza Wisełka Rozkochów. Hitem kolejki będzie spotkanie Dulowej z zajmującą 3 miejsce Ostrężnicą, która w 21 kolejce pauzowała. Nasz Ruch rozegra 5 mecz z rzędu na boisku na Wodnej a przeciwnikiem będzie Korona Mętków.

Więcej w rozwinięciu...

Victoria II Zalas - Górnik Siersza 3.V 11:00
Mecz drużyn zajmujących ostatnie miejsca w tabeli. W ostatniej kolejce Górnicy przerwali swoją złą passę porażek i zremisowali z drugą w lidze Płazą, czym sprawili swoim kibicom nie lada niespodziankę. Zalas natomiast dwa tygodnie temu wygrał na swoim boisku 2:1 z Rozkochowem lecz w zeszłym tygodniu przegrał na wyjeździe z Mętkowem (3:0). Na boisku w Sierszy padł wynik 4:0 lecz Zalas u siebie jest dużo groźniejszy.
Victoria 1918 Jaworzno II - LKS Żarki II 3.V 11:00
LKS nie rozegrał w sobotę meczu ze względu na zły stan murawy a decyzja na kiedy zostanie przełożony nie zapadła więc mecz z Okleśną rozegrają w innym terminie. Victoria natomiast niespodziewanie uległa w Niedzielę Polonii Luszowice 2:1 mimo ze od 9 minuty wygrywali 0:1. Zarówno jeden jak i drugi zespół woli grać u siebie więc w tym meczu to Jaworzno będzie miało lepszą sytuacje. Pierwszy mecz tych ekip na boisku w Żarkach wygrało Jaworzno 1:2 co także działa na nich budująco a wygrana pozwoli oddalić się od Żarek na 4 punkty.
UKS Dulowa - Jutrzenka Ostrężnica 3.V 13:00
Hit tej kolejki i do Dulowej jedzie czwarta Ostrężnica. Po pauzie w poprzedniej kolejce wyprzedził ją Lew Olszyny. Dulowa zdobyła kolejne 3 punkty wygrywając w Regulicach 2:4 i dalej nie daje się dogonić żadnej ekipie i przewaga nad drugą Płazą wynosi już 14 punktów. Jutrzenka królem wyjazdów nie są a Dulowa nie lubi obdarowywać gości punktami więc faworytem będą gospodarze. Na jesień Dulowa wygrała skromnie 1:2 co pokazuje, że ten mecz może być równie zacięty.
Zryw Brodła - SPRIN Regulice 3.V 17:00
Kolejne hitowe starcie tej kolejki. Obie ekipy przegrały w poprzedniej kolejce (Brodła z Olszynami 6:1 a Regulice z Dulową 2:4). W pierwszym meczu Brodła rozgromiły Regulice na ich boisku, aż 1:7 lecz teraz taka wygrana nie przyjdzie im z łatwością. Obie ekipy dzieli zaledwie punkt lecz to Brodła mają jeden mecz rozegrany więcej.
Tempo Płaza - Polonia Luszowice 3.V 17:00
Płaza wpadła w lekki dołek formy i w ostatnich 3 meczach zdobyła zaledwie 2 punkty a w ostatniej kolejce zremisowali z przed ostatnią w tabeli Sierszą. Luszowice natomiast po 6 meczach bez punktu wygrali z faworyzowanym Jaworznem 2:1 mimo że stracili bramkę już w 9 minucie meczu. Przepaść w tabeli między zespołami jest ogromna (Płaza 2 miejsce 35 puntów a Luszowice 13 miejsce i 20 punktów). Mecz w Luszowicach skończył się przegraną Płazy 2:0 w czym może Polonia upatrywać swoje szansę na zdobycie choćby punktu a ostatnie wydarzenia niezbyt dobrze świadczą o formie Płazy.
Nadwiślanka Okleśna - Lew Olszyny 3.V 17:00
Do Okleśnej jedzie Lew. Okleśna nie rozegrała meczu z Żarkami w poprzedniej kolejce natomiast Olszyny wysoko wygrały ze Zrywem Brodła (6:1). Wyniki Olszyn w tej rundzie są ciekawe na 5 meczy 3 rozgrywane u siebie i 3 wygrane natomiast 2 wyjazdy i 2 przegrane. W tej statystyce Okleśna może upatrywać swoje szansę. Pierwszy mecz tych ekip to zwycięstwo Okleśnej (ciekawostka - pierwsze zwycięstwo w lidze) 1:2. Więc statystyki przemawiają za Okleśną ale wszystko zweryfikuje boisko.
​Ruch Młoszowa - Korona Mętków 3.V 17:00
Sędziowie: Jamrozik, Ładocha, Stokłosa
Ostatni mecz z 5 meczy "domowych" z rzędu. Mętków w poprzedniej kolejce pokonał Zalas 3:0 a nasz Ruch wygrał 4:2 z Wisełką Rozkochów. Obie ekipy dzieli zaledwie 2 punkty więc w przypadku zwycięstwa Mętkowa przegonią nas w tabeli. Ruch po niezbyt udanym początku rundy zaczął wygrywać mecze co napawa optymizmem i utwierdza w przekonaniu, że nie ma zamiaru odpuścić tylko walczy o górną część tabeli, w której jest ogromy ścisk (między 2 Płazą a 10 Mętkowem jest zaledwie 6 punktów różnicy). W pierwszym meczu w Mętkowie to nasz Ruch wygrał 0:2 po bramkach Widła (obecnie Dulowa) i Czuba, który otworzył wynik tamtego spotkania ledwo po 10 minutach gry. Mętków w wyjazdowych meczach (10) tylko 3 razy wywiózł komplet punktów 2 razy dzielił się z gospodarzami i 5 razy wracał do domu jako przegrany. Młoszowa "u siebie" wygrała 5 z 8 meczy raz zremisowała i 2 razy przegrała strzelając przy tym 25 bramek tracąc jedynie 10. Statystyki są ewidentnie na korzyść Ruchu lecz to tylko statystyka. Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy na boisko na Wodnej na godzinę 17:00. Graczom przypominamy że zbiórka o godzinie 16:00 a także o zabraniu dowodów osobistych. HEJ RUCH!