24 kolejka B klasy

• autor: jarek72k, 2017-05-11 19:44

Po 22 kolejce wycofała się drużyna Zalasu więc od tamtej kolejki dwie drużyny pauzują z czego jedna otrzyma 3 punkty za walkower (ta która miała grać z Zalasem) w tej kolejce są to Żarki. Więc od tej pory jest 6 meczy w kolejce w w obecnej po 3 w sobotę i niedziele. Najciekawiej zapowiadają się pojedynki Płazy z Olszynami i Jaworzna z Regulicami. My zagramy z Luszowicami, na który mecz serdecznie zapraszamy w sobotę o godzinie 17:00.

Więcej w rozwinięciu...

Sobota:
Wisełka Rozkochów - Górnik Siersza 13.V 14:30
Pierwszy mecz 24 kolejki rozegrają ekipy z końca stawki. Górnicy w ostatniej kolejce niespodziewanie pokonali Ruch 3:0 na własnym obiekcie lecz mecze wyjazdowe tej ekipy to 1 zwycięstwo i 1 remis przy 10 porażkach. Co prawda Rozkochów w tej rundzie jeszcze nie wygrał (2 remisy i 5 porażek) co nie stawia ich w korzystnej sytuacji a Górnicy mają obecnie najlepszą passę w tym sezonie (remis i 2 wygrane). Poprzedni pojedynek tych ekip należał do Górników (2:1) i wydaję się że mimo to że są niżej notowani nich gospodarze to oni będą faworytami.
Tempo Płaza - Lew Olszyny 13.V 17:00
Mecz w Płazie będzie hitem soboty a nawet kolejki. Wicelider gości u siebie Olszyny, które są na 4 miejscu i tracą do Płazy 2 punkty. Obie ekipy ostatnio grają w kratkę więc ciężko wytypować faworyta lecz to  Olszyny mają lepszy bilans ostatnich meczy. W Olszynach górą był Lew, który wygrał 1:0.
Ruch Młoszowa - Polonia Luszowice 13.V 17:00
Sędziowie: Borkowski, Mirocha, Bąba
Po nieudanym wyjeździe do Sierszy wracamy na boisko na Wodnej z rywalem, który również gra niedaleko. Polonia nie rozegrała meczu w zeszłym tygodniu z powodu wycofania się drużyny z Zalasu (walkower 3:0 dla Polonii), Ruch natomiast w takim samym stosunku przegrał w Sierszy co było niespodzianką. Z Luszowicami mierzyliśmy się w lidze gdzie wygraliśmy 1:4 jak i na zimowym sparingu 3:5 dla Ruchu. Jednak zeszły tydzień pokazał, że nie wolno lekceważyć żadnego rywala i musimy wyjść na ten mecz skupieni i wygrać by marzyć jeszcze o górnej części tabeli.
Niedziela:
Victoria 1918 Jaworzno II - SPRIN Regulice 14.V 14:00
Pierwszy mecz w niedziele to drugie hitowe spotkanie tej kolejki. Do jaworzna na jeleń przyjedzie SPRiN. Obie ekipy sąsiadują w tabeli (Regulice 6 miejsce z 35 punktami a Jaworzno 7 miejsce i 34 punkty). Goście w poprzedniej rundzie nie rozegrali spotkania z Oklesną (odwołane) a gospodarze przegrali w Olszynach 1:0. W pierwszym meczu to Regulice były górą (2:0) lecz ostatnie w ostatnich meczach lepiej radzi sobie Victoria. Gospodarze nie są zbytnio gościnni a i Regulice wolą grać u siebie. Zapowiada się naprawdę ciekawy mecz.
Nadwiślanka 1956 Okleśna - Jutrzenka Ostrężnica 14.V 17:00
Do Okleśnej jedzie Ostrężnica. 9 punktów różnicy i 8 miejsc lecz to Okleśna ostatnio szaleje w lidze i wygrywa nawet z Olszynami (4 miejsce a Ostrężnica 3). Gospodarze naprawdę po przerwie zimowej szaleją i wygrywają mecz za meczem (obecnie 4 mecze wygrane a jeden nie rozegrany w zeszłej kolejce) a Ostrężnica w ostatnich tygodniach wygrała dwa mecze jeden remisując (z liderem z Dulowej 1:1). W poprzedniej rundzie górą była ostrężnica ale tylko 1:0 więc także zapowiada się ciekawe spotkanie mimo dużej przewagi w tabeli. Przy korzystnym wyniku spotkania w Płazie, Ostręznica może wskoczyć na fotel wicelidera.
Zryw Brodła - UKS Dulowa 14.V 17:00
Zryw mierząc się ostatnio z czubem tabeli nie potrafił wygrać więc ciężko będzie także z Dulową. Podopieczni Kacpra Ślusarka w 22 kolejce stracili pierwsze punkty w tej rundzie (remis z Ostrężnicą 1:1) a w poprzedniej pauzowali lecz wicelider nie wykorzystał okazji do zmniejszenia dystansu. Dulowa pewnie kroczy po A klasę i Brodła ciężko będą mieli im się przeciwstawić. Na jesień wygrał lider 5:0 lecz Dulowej może się źle grać na boisku rywala.

Wszystkich kibiców zapraszamy na mecze zwłaszcza na mecz naszego Ruchu. Sobota godzina 17:00 na wodnej. Graczom przypominamy o zbiórce o 16:00 a także o zabraniu dowodów osobistych. HEJ RUCH!