25 kolejka B klasy

• autor: jarek72k, 2017-05-18 18:20

W 25 kolejce pauzuje Zryw Brodła a także Lew Olszyny (walkower za mecz z Zalasem). W tej kolejce jest kilka spotkań sąsiadów w tabeli. "O 6 punktów" grają: Luszowice z Rozkochowem, Ostrężnica z Jaworznem i Żarki z Ruchem i zwycięzca z tego meczu wyprzedzi również pauzujący Zryw. 3 mecze w sobotę 3 w niedzielę weekend zapowiada się ciekawie.

Więcej w rozwinięciu...

Sobota:
UKS Dulowa - Nadwiślanka 1956 Okleśna 20.V 14:00
Pierwszym meczem tej kolejki to potyczka Lidera z jednym z lepiej grających zespołów po zimie. W tabeli dzieli ich przepaść lecz to najlepszy mecz dla Okleśnej by udowodnić wszystkim (a także sobie), że jesień była wypadkiem przy pracy i są naprawdę mocni na tyle by w przyszłym sezonie walczyć o awans. W minionej kolejce Dulowa pokonała skromnie Brodła 1:2 a Okleśna zwyciężyła na swoim terenie z mocną Ostręznicą 3:2. Drugie Olszyny dostają 3 punkty za darmo (walkower za Zalas) i w przypadku przegranej Dulowej będą tracić już tylko 10 punktów więc jest to do odrobienia. W pierwszym meczu tych ekip padł zaskakujący remis 1:1.
Jutrzenka Ostrężnica - Victoria 1918 Jaworzno II 20.V 16:00
Sobotni HIT to potyczka zespołów z 4 (Ostrężnica 38 pkt.) i 5 zespołem (Victoria 37 pkt.). Obie ekipy grają ostatnio "w kratkę" i dobre mecze przeplatają remisami bądź porażkami. Boisko w Ostrężnicy jest specyficzne o czym przekonało się kilka ekip lecz nie jest niezwyciężone. Mimo wszystko Jaworzno lepiej czuję się u siebie a z wyjazdowych meczów przywieźli tylko 10 punktów (na 11 meczy). Ostrężnica chce pokazać że ostatnia kolejka to mały wypadek przy pracy (3:2 w Okleśnej) i postawi ciężkie warunki dla Victorii. Na jesień w Jaworznie to Ostrężnica cieszyła się z 3 punktów (2:3) a to była jedna z 3 porażek domowych Jaworzna.
Górnik Siersza - Korona Mętków 20.V 16:30
Ostatni mecz sobotni odbędzie się w Sierszy gdzie Korona powalczy o cenne 3 punkty dające nadzieje na czubek tabeli na koniec sezonu. Korona ostatnio zalicza dobre mecze i od 4 kolejek straciła tylko 2 bramki (z Ruchem 2:4) i zdobyła 12 punktów. Górnicy także niedawno ograli Ruch (23 kolejka) ale po krótkiej serii dobrych meczy w ostatniej kolejce uległa w Rozkochowie 1:0. W Mętkowie gospodarze rozgromili Górników aż 6:1 i to oni będą faworytem w tym meczu.
Niedziela:
Polonia Luszowice - Wisełka Rozkochów 21.V 17:00
Mecz sąsiadów w dole tabeli. Oba zespoły mają 23 punkty i ich sytuacja znacząco się nie zmieni gdyż do Okleśnej zajmującej 11 miejsce tracą 9 punktów. W minionej kolejce Wisełka zwyciężyła Górników 1:0 a Polonia uległa 4:1 na Wodnej w potyczce z Ruchem. Co ciekawe oba zespoły nie wygrały jeszcze wyjazdowego meczu i mimo, że w Rozkochowie górą była Wisełka (3:2) to w tym meczu faworytem będą raczej Luszowice.
SPRIN Regulice - Tempo Płaza 21.V 17:00
Płaza celując w awans musi pokonać SPRiN. W ostatniej kolejce Olszyny zastąpiły Tempo na fotelu wicelidera pokonując go aż 1:5 co było 5 porażką Płazy ale pierwsza tak wysoka. Regulice ostatnio zaliczają spadek formy i nie wygrali żadnego z 4 ostatnich meczy zdobywając w nich zaledwie 1 punkt (remis z Brodłami 1:1). Płaza musi wygrać gdyż Lew otrzyma 3 punkty i w przypadku przegranej powiększy przewagę do 4 oczek co może być trudne do odrobienia. Liga dawno nie była tak zacięta i Regulice wygrywając mogą awansować o 2 oczka a przegrywając spaść nawet o 3. Pierwszy mecz w Płazie wygrali gospodarze 4:2.
LKS Żarki II - Ruch Młoszowa 21.V 15:00
Sędziowie: Borkowski, Kubieniec, Banaś
Nasz Ruch po zwycięstwie nad Polonią jedzie do Żarek powalczyć o kolejne 3 punkty. Niestety nie potrafimy ustabilizować formy lecz mecz z Luszowicami powinien być na przełamanie. Nie ma co patrzeć na poprzedni mecz, który graliśmy w Lgocie w roli gospodarza gdyż przeciwnicy nie byli w tamtym meczu w odpowiednim składzie. Myśląc o dobrym wyniku na koniec sezonu musimy zacząć wygrywać mecze i skupić się na tym. Żarki w ostatniej kolejce 3 punkty zainkasowali za nic (walkower z Zalasem) a poprzednie 5 meczy to remis i 4 porażki. Żarki u siebie strzelają dużo goli lecz połowa ich dorobku to mecze z Ostrężnicą (10:0) i Zalasem (8:1).

Prawdopodobny skład:

Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy na godzinę 15:00 w niedziele do Żarek. Graczom przypominamy o zbiórce 13:30 pod delikatesami w Młoszowej a także o zabraniu dokumentów tożsamości. HEJ RUCH!