Piąta kolejka B klasy

• autor: jarek72k, 2017-09-13 17:40

W piątej kolejce 4 spotkania w sobotę i 3 w niedzielę. Nasz Ruch jedzie do Jaworzna, ciekawie może być także w Żarkach, gdzie Regulice będą walczyły o kolejny nieprzegrany mecz. Do lidera przyjedzie Mętków, który w ostatniej kolejce wygrał aż 8:1 z Jaworznem.

Sobota:
Victoria 1918 Jaworzno II - Ruch Młoszowa 16.IX 16:00
Sędziowie: KS Oświęcim
Ruch po 4 meczach ma 3 wygrane i remis w  pierwszej kolejce. Myśląc o pozycji lidera nie może pozwolić sobie na wpadkę w Jaworznie (jak w poprzednim sezonie). Jaworzno po dotkliwej porażce w Mętkowie (8:1) będą chcieli pokazać swą siłę zwłaszcza że jak do tej pory u siebie są niepokonani (2 mecze i 2 zwycięstwa).
Tempo Płaza - Wisełka Rozkochów 16.IX 16:30
Mecz drużyn z dołu tabeli. Mecz drużyn, które rozczarowują w tym sezonie. Płaza zdobyła 3 punkty u siebie dwa tygodnie temu z Luszowicami a Wisełka nie zdobyła do tej pory ani punktu. Wisełka ma szansę na punkty ale to Płaza będzie faworytem z racji gry u siebie.
Unia Kwaczała - Korona Mętków 16.IX 17:00
Do lidera, który nie stracił nawet punktu w 4 kolejkach jedzie Mętków. Obie drużyny zwyciężyły swoje ostatnie spotkania - Kwaczała pokonała Rozkochów 1:4 a Mętków 8:1 zwyciężył z Jaworznem. Korona po dwóch przegranych na początku sezonu wraca na swoje tory i odnosi dwa zwycięstwa lecz w Kwaczale będzie o to ciężko.
Polonia Luszowice - Górnik Siersza 16.IX 17:00
Siersza w minionym sezonie zawiodła lecz ten sezon zaczął się dla niej dobrze i po 4 kolejkach mają 6 punktów zdobytych z zespołami z Jaworzna i Płazy. Niestety Górnicy na wyjazdach zawodzą i nie zdobyli do tej pory punktu lecz w Luszowicach będzie do tego doskonała okazja. Polonia po 4 kolejkach zajmuje ostatnie miejsce a w minionej kolejce zostali upokorzeni przez Tęczynek aż 9:1 lecz jedyny mecz u siebie Polonia grała z Liderem z Kwaczały przegrywając co prawda 2:4 lecz pokazała się z bardzo dobrej strony.
Niedziela:
LKS Żarki II - SPRIN Regulice 17.IX 15:00
Żarki po dwóch zwycięstwach musieli przełknąć gorycz 2 porażek. Regulice po remisie z Młoszową w pierwszej kolejce  odnieśli 3 zwycięstwa (ostatnio 2:0 z Okleśną) i dalej są jedną z 3 niepokonanych drużyn. Żarki będą chciały urwać jakieś punkty aby nie wylądować w dolnej części tabeli a Regulice aby myśleć o pozycji lidera muszą wygrać.
Zryw Brodła - ​Lew Olszyny 17.IX 16:30
Olszyny po wygranej w ostatniej kolejce (zdekompletowana drużyna z Żarek i walkower 3:0) wysunęły się na 4 miejsce mając 7 punktów (kolejne 6 zespołów ma punktów 6). Brodła w ostatniej kolejce musiała uznać wyższość Ruchu ulegając mu 4:2 i zaliczając drugą przegraną w sezonie. Obie drużyny myśląc o czubie tabeli nie mogą sobie pozwolić na przegraną.
Tęcza Tenczynek - Nadwiślanka 1956 Okleśna 17.IX 16:30
Tęcza w minionej kolejce rozgromiła Luszowice wygrywając 9:1 lecz jest to dopiero druga wygrana spadkowicza z A klasy co może byś sporym  - negatywnym zaskoczeniem. Okleśna sezon zaczęła wyśmienicie gromiąc Mętków 7:0 lecz kolejne kolejki przyniosły jej tylko 1 punkt (remis w 3 kolejce z Olszynami). Nadwiślanka po wyśmienitej rundzie wiosennej poprzedniego sezonu była stawiana w roli faworyta do pierwszej 3 tego sezonu lecz na razie zawodzi.

Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy na spotkania a zwłaszcza na sobotnie spotkanie w Jaworznie o godzinie 16:00. HEJ RUCH!