Siódma kolejka B klasy

• autor: jarek72k, 2017-09-28 19:35

5 meczy w sobotę, jeden w niedziele a także dwa w środę zaległe z 6 kolejki. W zaległym meczu z 5 kolejki rozegranym 27.09. Żarki pokonały 2:1 SPRiN Regulice natomiast 20.IX rozegrany został jeden mecz tej kolejki między LKS Żarkami i Tęczom Tenczynek, w którym Tęcza wygrała 2:7. Ciekawie zapowiada się w Jaworznie gdzie SPRiN będzie próbował odrobić straty do lidera a także w Kwaczale gdzie Unia po porażce z Młoszową zmierzy się z Olszynami, które wysoko przegrały z Jaworznem. Lider z Młoszowej jedzie na trudny teren do Płazy, która rozczarowuje w tym sezonie.

Sobota:
Victoria 1918 Jaworzno - SPRIN Regulice 30.IX 15:30
Regulice po przegranym zaległym meczu z Żarkami przewało passę nieprzegranych meczów, która trwała od samego początku sezonu. Victoria w poprzedniej kolejce rozbiła Olszyny aż 0:5. Między drużynami jest tylko jeden punkt różnicy więc w przypadku wygranej Jaworzna zepchną Regulice o kilka miejsc.
Górnik Siersza - Wisełka Rozkochów 30.IX 16:00
Siersza u siebie jest niepokonana lecz ostatni mecz w Tenczynku nie należał do udanych. Wysoka przegrana 0:8 na pewno źle wpłynęła na zawodników Górnika. Wisełka w 6 kolejce miała się mierzyć z Luszowicami ale ze względu na złe warunki spotkanie zostało przełożone na 4.X, Rozkochów nie najlepiej zaczął sezon i dopiero w 5 kolejce zdobył punkt po remisie z Płazą na wyjeździe. Statystyki przemawiają za Górnikami ale jeżeli Rozkochów myśli o dobrym miejscu na koniec sezonu musi zacząć wygrywać.
Unia Kwaczała - Lew Olszyny 30.IX 16:30
Olszyny po nie najgorszym początku sezonu w 5 kolejce ulegli wysoko (0:5) na własnym boisku z Victorią Jaworzno. Lepszy początek miała Unia lecz dwie ostatnie kolejki nie był dla niej szczęśliwe. Porażka w 5 kolejce z Mętkowem u siebie 1:3 i strata fotela lidera na rzecz Młoszowej, z którą mierzyła się w 6 kolejce i mimo prowadzenia 0:1 ulegli ostatecznie 3:2 i spadła na 3 lokatę. Między ekipami jest tylko 2 punkty różnicy więc jeżeli Kwaczała nie zmobilizuje się to może spaść o kolejne miejsca.
Polonia Luszowice - Korona Mętków 30.IX 16:30
Polonia w 6 kolejce miała zmierzyć się z Rozkochowem lecz ich mecz został odwołany. Luszowice zawodzą w tym sezonie i po 5 rozegranych meczach nie zdobyli ani punktu, strzelając jedynie 6 bramek a tracąc 23. Najbliżej wygranej byli w 5 kolejce gdzie przegrali z Górnikami 2:3. Mętków po złym początku (porażka 7:0 a Okleśną i 1:4 z Żarkami) zaczął odrabiać straty (gromiąc np Jaworzno 8:1), lecz w ostatniej kolejce trochę zatrzymała ich Płaza (1:1). Zespoły dzieli 10 punktów i 8 miejsc więc faworyt może być tylko jeden.
Tempo Płaza - Ruch Młoszowa 30.IX 16:30
Sędziowie: Kulczyk, Banach, Gładys
Do Płazy zawita lider z Młoszowej, który nie przegrał w tym sezonie żadnego spotkania. Młoszowej zawsze ciężko grało się z Płazą co udowadniają mecze z poprzedniego sezonu - 2:2 w Płazie gdzie w ostatnich minutach wyrwaliśmy remis i przegrywając 1:2 u siebie. Płaza natomiast w tym sezonie zawodzi. Po 6 kolejkach mają zaledwie 5 punktów i są na 12 miejscu (3 od końca). Wygrana z 15 drużyną remis z 14 i 5 drużyną nie napawają optymizmem. Jak wiadomo na mecze z Liderem gracze mobilizują się podwójnie więc Młoszową czeka ciężka przeprawa. W tej kolejce nie utracą fotela lidera ale kilka drużyn zbliży się na niebezpieczną odległość więc myśląc o awansie trzeba wygrać kolejny mecz.
Niedziela:
Zryw Brodła - Nadwiślanka 1956 Okleśna 1.X 16:00
Jedyny niedzielny mecz odbędzie się w Brodłach. Zryw w minionej kolejce miał zagrać w Regulicach lecz mecz został przełożony na 4.X. Okleśna dobrze zaczęła rozgrywki gromiąc Mętków aż 7:0 lecz kolejne mecze nie należały do udanych. Po 6 kolejkach Okleśna zajmuje 10 miejsce z 8 punktami po ostatniej wygranej z Żarkami 4:2. Brodła pierwsze 2 mecze wygrała lecz kolejne 3 schodziła z boiska nie zdobywając nawet punktu. Mecz na przełamanie dla Okleśnej, która jeszcze nie zdobyła punktu na wyjeździe.

Środa - o obu meczach pisałem tydzień temu tak:
SPRIN Regulice - Zryw Brodła 4.X 16:00
SPRIN Regulice - Zryw Brodła 23.IX 16:00 Przełożony na 4.X 16:00
Regulice w minioną kolejkę nie dokończyły swojego meczu przez fatalne warunki pogodowe. Boisko w Regulicach jest położone na podmokłym terenie i duże prawdopodobieństwo jest że i w tej kolejce nie rozegrają spotkania i trzeba je będzie przełożyć. Brodła w poprzedniej kolejce w pierwszej połowie zostali rozgromieni przez Olszyny 1:5 i mimo szaleńczej próbie odrobienia strat w drugiej połowie stać ich było na 3 bramki i mecz zakończył się 4:5. SPRiN dalej pozostaje niepokonany w tym sezonie lecz Zrywowi będzie ciężko wydrzeć choćby punkt Regulicom.
SPRiN nie jest już niepokonaną drużyną i to jedyna zmiana.
Wisełka Rozkochów - Polonia Luszowice 4.X 16:00
Wisełka Rozkochów - Polonia Luszowice 23.IX 16:30 Przełożony na 4.X 16:00
Mecz drużyn z dna tabeli. Luszowice odniosły 5 porażkę w tym sezonie i zostali jedyną drużyną, która nie zdobyła nawet punktu. Wisełka ma na swoim koncie zaledwie 1 punkt po remisie 3:3 w Płazie (12 miejsce 4 punkty - 3 z Luszowicami 1 z Wisełką). Obie ekipy ewidentnie zawodzą w tym sezonie i obie będą chciały zdobyć punkty by nie zostać na dnie.

Serdecznie wszystkich zapraszamy na mecze. Oczywiście najchętniej zapraszamy do Płazy gdzie nasz Ruch czeka ciężki mecz i niewątpliwie wasz doping nam pomoże. Graczom przypominamy o zbiórce o 15:00 pod Delikatesami. HEJ RUCH!