Sport.pl

Aktualności

Dwunasta kolejka B klasy

• autor: jarek72k, 2017-11-02 15:42

W minionej kolejce nie odbyły się dwa spotkania: Victorii Jaworzno z Tęczą Tenczynek został przełożony na 18.11 a mecz Korony Mętków z Ruchem Młoszowa został przełożony na 26.11. Z racji tego że Ruch nie rozegrał spotkania został zepchnięty z fotela lidera na rzecz Regulic, które wygrały swoje spotkanie z Sierszą. W przedostatniej kolejce tej rundy 4 mecze w sobotę i 3 w niedziele. Ciekawie może być w Regulicach gdzie przyjedzie Wisełka Rozkochów, która w ostatnim czasie zremisowała z dwiema ekipami z czubka tabeli. Ciekawie również będzie w Olszynach gdzie przyjedzie zawsze groźny Mętków. Hitem kolejki będzie starcie w Tenczynku gdzie pojedzie nasz Ruch.

Sobota
Lew Olszyny - Korona Mętków 4.XI 14:00
Mętków ostatnie dwa mecze u siebie (9 i 11 kolejka) nie rozegrały z powodu złego stanu boiska a w 10 kolejce zremisował z Tenczynkiem 2:2. Olszyny od 5 spotkań są niepokonane lecz w ostatniej kolejce Wisełka Rozkochów urwała im 2 punkty w końcówce spotkania. Korona rozegrała dwa mecze mniej i traci 9 punktów do Olszyn lecz zwycięstwo w tym jak i w zaległych meczach może spowodować że to własnie zespół z Mętkowa będzie wyżej w tabeli.
Tęcza Tenczynek Ruch Młoszowa 4.XI 14:00
Sędziowie: Banach, Kowal, Ryba
Obie ekipy tydzień temu nie rozegrały spotkania ze względu na warunki atmosferyczne. Obie ekipy także są w czubie tabeli Ruch 2 miejsce i 23 punkty, Tęcza 4 miejsce i 20 punktów. Obie ekipy będą chciały wygrać ale to Tęcza będzie miała atut własnego boiska. Jeżeli znów warunki atmosferyczne nie pozwolą na rozegranie spotkania to będzie to drugi tydzień bez meczu i w ostatniej kolejce ciężko będzie o optymalną formę. Tęcza bardzo mało traci bramek u siebie (5 potkań 4 bramki) lecz Ruch będzie chciał im popsuć tą statystykę.
Zryw Brodła - Tempo Płaza 4.XI 14:00
Brodła ostatnio pokonały spadkowicza z A klasy - Unie Kwaczałe i było to drugie zwycięstwo z rzędu Brodeł po 7 meczach bez wygranej. Płaza także wraca na odpowiednie tory i po kolejnym zwycięstwie już plasuje się na 6 miejscu z dorobkiem 15 punktów. Tempo w tej rundzie jeszcze nie wygrało na wyjeździe i tym razem liczy na zdobycz punktową.
Victoria 1918 Jaworzno II - Unia Kwaczała 4.XI 14:00
Kwaczała nie kryła iż chciałaby wrócić do A klasy po roku przerwy lecz wyniki, które osiągają nie są potwierdzeniem tych słów. Co prawda dwie kolejki temu wygrała z Żarkami aż 1:7 lecz w 6 spotkaniach musieli uznać wyższość rywali czasem ponosząc dotkliwe porażki (8:0). Jaworzno w 4 ostatnich meczach schodziło z boiska bez punktów a w minionej kolejce nie rozegrali meczu z Tenczynkiem. Obie ekipy nie zachwycają lecz faworytem będzie Unia, która zajmuje 7 miejsce (Jaworzno 12).
Niedziela:
LKS Żarki II - Polonia Luszowice 5.XI 14:00
Żarki przeplatają dwa wygrane i dwa przegrane mecze. Ostatnie dwa przegrały więc teraz czas na wygraną. Polonia niestety w tym sezonie zawodzi na całej linii a w ostatnim meczu po 7 bramkach w pierwszej połowie nie wyszła na drugą z powodu zdekompletowania drużyny. Miejmy tylko nadzieję, że Polonia zdoła jeszcze się odrodzić i na wiosnę pokazać swoją siłę.
SPRIN Regulice - Wisełka Rozkochów 5.XI 14:00
Wisełka w ostatnich dwóch kolejkach urwała punkty dwóm ekipom z czuba tabeli. W 10 kolejce zremisowała z Młoszową a w 11 z Olszynami. Jeżeli Rozkochów utrzyma tą statystykę to i Regulicom będzie ciężko o 3 punkty. SPRiN po wygranej w ostatniej kolejce objęli fotel lidera i mają 2 punkty przewagi nad drugim Ruchem (Ruch nie rozegrał spotkania) i trzecim Lwem Olszyny.
Nadwiślanka 1956 Okleśna - Górnik Siersza 5.XI 14:00
Okleśna po 45 minutach w Luszowicach wygrywała 0:7 i spotkanie się zakończyło. Górnicy za to po pierwszych 45 minutach wygrywali z Regulicami 2:1 lecz dali sobie wbić 2 bramki i przegrali 2:3 co było 3 porażką z rzędu Sierszy. Okleśna zajmuje 5 miejsce z dorobkiem 19 punktów (6 straty do lidera) a Siersza 9 miejsce gromadząc 15 punktów.

Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy na wszystkie spotkania a najbardziej w sobotę do Tenczynka o godzinie 14:00, gdzie nasz Ruch będzie starał się zdobyć kolejne punkty. HEJ RUCH!