Trzynasta kolejka B klasy

• autor: jarek72k, 2017-11-09 16:47

W ostatniej kolejce rundzie jesiennej prawdopodobnie poznamy zespół, który przezimuje na fotelu lidera. W najbardziej korzystnej sytuacji są Regulice, którym wystarczy remis aby utrzymać się na pierwszy miejscu. Drugi Lew traci 2 punkty a w ostatniej kolejce w hicie kolejki spotka się z Młoszową, która traci do lidera aż 5 punktów lecz ma jeden zaległy mecz (z Mętkowem, który jest przełożony na 26 listopada). Tenczynek, który zajmuje 3 miejsce także traci 5 punktów do Regulic i ma do rozegrania jeden zaległy mecz więc walka o lidera będzie zacięta do samego końca. Ciekawie będzie także w Mętkowie gdzie Regulice będą walczyć o komplet punktów. W Kwaczale dojdzie do spotkania obu spadkowiczów z A klasy lecz to goście będą faworytem patrząc na formę Unii. Tydzień temu Polonia nie pojawiła się na boisku w Żarkach więc został przyznany walkower lecz tym razem grając u siebie powinni zebrać zawodników.

Tempo Płaza - Victoria 1918 Jaworzno 11.XI 13:00
Płaza po trzech meczach ze zdobyczom punktową (dwa zwycięstwa i remis) musiała w minionej kolejce przełknąć gorycz porażki i na własnym boisku uległa zespołowi z Brodeł a hattrickiem popisał się Rafał Kobyłecki i został samotnym liderem klasyfikacji strzelców. Victoria tydzień temu gościła zespół z Kwaczały i urwała punkt lecz to nie zmieniło jej sytuacji w tabeli.
Korona Mętków - SPRIN Regulice 11.XI 13:00
Regulice ostatnio wygrywali tylko jedną bramką ze sporo niżej notowanymi rywalami lecz utrzymał pozycję lidera i jest na najlepszej drodze do przezimowania na nim. Boisko w Mętkowie pozostawia wiele do życzenia i z powodu jego stanu zostały odwołane dwa ostatnie mecze domowe Koroniarzy. Jeden został przełożony na 18.11 a kolejny (z Ruchem Młoszowa) na 26.11. Mętków zajmuje odległe miejsce lecz wygrane w zaległych meczach pozwoliłby awansować z 11 na 6 miejsce.
Wisełka Rozkochów - Nadwiślanka 1956 Okleśna 11.XI 13:00
Wisełka po dwóch remisach z czołowymi zespołami w lidze (poprzedni lider Młoszowa i obecnie drugi zespół Lew Olszyny) 1:1 niestety przegrała z Regulicami (obecny lider) 1:0. Okleśna natomiast zaliczyła kolejny udany mecz i jest to ósmy mecz w którym nie przegrała i zbliżyła się do czubka tabeli. Faworytem będzie oczywiście Oklesna ale Wisełka pokazała ostatnio że umie grać z topowymi zespołami tej ligi.
Górnik Siersza - LKS Żarki II 11.XI 13:00
Tydzień temu Żarki nie rozegrały mecz lecz zgarnęły 3 punkty bo nie zjawili się gracze Polonii Luszowice. Górnicy po porażce w 9 kolejce z Ruchem Młoszowa nie mogą odnaleźć formy i tydzień temu przegrali 4 spotkanie z rzędu i spadli już na 10 pozycje.
Unia Kwaczała - Tęcza Tenczynek 11.XI 13:00
Spotkanie rodem z A klasy. Rok temu obie ekipy grały jeszcze szczebel rozgrywkowy wyżej lecz po spadku lepiej radzi sobie Tęcza, która zajmuje 3 miejsce i ma 5 punktów straty do lidera. Tenczynek w ostatniej kolejce pokonał Ruch Młoszowa 3:2 i wyprzedził go stosunkiem bramek lecz obie ekipy mają zaległy mecz i sytuacja może się jeszcze zmienić. Kwaczała po udanym początku (4 wygrane z rzędu) ponieśli kilka porażek i dopiero w 10 kolejce zdobyli punkty. W zeszłej kolejce tylko zremisowali z Victorią Jaworzno i utrzymali miejsce w środku tabeli.
Polonia Luszowice - Zryw Brodła 11.XI 13:00
Luszowice nie potrafiły w tym sezonie wygrać żadnego spotkania i po 12 kolejkach zajmują ostatnie miejsce z dorobkiem 1 punktu. W zeszły weekend nie pojechali do Żarek i oddali mecz walkowerem. Jeżeli posiadają tak wielkie braki kadrowe to całkiem możliwe że nie przystąpią do rozgrywek w rundzie wiosennej lecz szkoda by było stracić kolejny zespół. Brodła po paśmie 7 meczy bez wygranej od 3 kolejek notuje same zwycięstwa co dało im już awans na 6 lokatę. Wygrana z Luszowicami nie zmieni ich położenia w tabeli lecz będą mogli uciec troszkę od grupy pościgowej tuż za nimi.
Ruch Młoszowa - Lew Olszyny 11.XI 13:00
Sędziowie: KS Wadowice
Mecze tych ekip zawsze były ciekawe dla oka. Młoszowa w poprzedniej kolejce uległa Tęczy 3:2 i spadłą aż na 4 miejsce. Mając jeden mecz zaległy i w przypadku przegranej Regulic będą mieli szansę przezimować na pozycji lidera lecz będzie to bardzo ciężkie. Olszyny od 6 spotkań są niepokonane i obecnie zajmują drugie miejsce. Obie ekipy są w czubie od samego początku ligii więc mecz na szczycie to dobre określenie.

Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy na wszystkie mecze. Niestety jako że to ostatnia kolejka wszystkie są rozgrywane w jednym terminie więc każdy kibic musi wybrać tylko jedno spotkanie. My oczywiście zachęcamy na przyjście na Wodną 11.XI o godzinie 13:00 dopingować nasz Ruch. HEJ RUCH!