Pierwszy zimowy sparing - Wolanka Wola Filipowska

• autor: jarek72k, 2018-02-08 19:43

Pierwszym naszym sparingiem przed rundą wiosenną będzie spotkanie w Wolanką. Zespół, który występuje w A klasie i po 13 meczach zajmuje 9 miejsce z dorobkiem 14 punktów. Sparing odbędzie się w niedziele o godzinie 12 na Wodnej. Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy. Graczom przypominamy o zbiórce o godzinie 11. Jak będzie śnieg (zapowiadają odwilż) to kto może niech przyjdzie chwilę wcześniej żeby odśnieżyć.

Relacja w rozwinięciu.

Pierwszy tegoroczny sparing na dużym boisku nie wyszedł nam do końca najlepiej ponieważ przegraliśmy, lecz celem tego sparingu było sprawdzenie kilku graczy na innych pozycjach. Niektórych z graczy zatrzymały różne powody i trener miał do dyspozycji 14 zawodników:

Bednarczyk Adrian
Kłeczek Mateusz
Pstrucha Kamil
Biały Michał
Turek Damian
Ostrowski Kamil
Kolmajer Patryk
Odrzywołek Michał
Konieczny Paweł
Chechelski Dawid
Zając Karol
Dudek Mateusz
Jachym Tomasz
Bugno Tomasz

Mecz mógł ułożyć się po naszej myśli. Od samego początku przeważaliśmy i w 5 minucie Kolmajer strzałem głową po centrze Kłeczka próbował zaskoczyć bramkarza lecz ten był na posterunku.Piłka przebywała głównie w środku boiska i czasami mijała obronę jak w 10 minucie kiedy to w ostatniej chwili Turek zablokował strzał przeciwnika. 10 minut później Kolmajer huknął z dystansu lecz bramkarz wyciągnął się jak tylko potrafił i przeniósł piłkę nad poprzeczkę. W 25 minucie Wolanka "ukuła" po raz pierwszy kiedy to piłka rzucona za obronę spadła pod nogi napastnika a ten z zimną krwią posłał piłkę obok Bednarczyka. 0:1. 7 minut później Kłeczek mógł wyrównać ale zamiast uderzyć z pierwszej piłki która była na 8 metrze przyjął ją i została mu wybita z pod nóg. W kontrze podobną sytuację miał napastnik Wolanki lecz ten po przyjęciu na 10 metrze zdołał ją uderzyć w kierunki bramki lecz piłka przeszła obok słupka. Końcówka pierwszej połowy należała do nas i tak w 40 minucie Chechelski próbował z dystansu lecz strzał był zbyt lekki i poradził sobie z nim bramkarz bez większych problemów. W 44 minucie Odrzywołek pognał lewym skrzydłem mijając dwóch piłkarzy Wolanki i zagrał wzdłuż bramki gdzie Bugno musiał tylko dołożyć nogę i trafił w słupek z 3 metrów. Była to najlepsza okazja jaką stworzyliśmy w tej połowie.
Druga połowa zdecydowanie gorsza w naszym wykonaniu. Zaraz po rozpoczęciu nasi zawodnicy chyba byli dalej w szatni bo nikt nie zdołał zatrzymać zawodnika, który przeprowadził solową akcję na naszą bramkę i strzelił obok Bednarczyka. 0:2. Ten gol to zimny prysznic dla Ruchu i tym razem oni strzelili bramkę chwilę po rozpoczęciu. Dudek powalczył w polu karnym i skierował piłkę do bramki. 1:2. Chwilę później centra z rzutu rożnego w pole karne Wolanki a tam najwyżej wyskoczył Konieczny lecz jego strzał głową minimalnie minął słupek. W 57 minucie akcję prawą stroną przeprowadziła Wolanka a strzał na bramkę próbował nogami obronić Bednarczyk lecz mimo interwencji piłka wpadła do bramki. 1:3. W tym momencie Ruch trochę się odsłonił próbując coś jeszcze strzelić co nas jedynie skarciło. W 61 minucie strzał z dystansu ostemplował jedynie poprzeczkę Bednarczyka. 5 minut później akcja Ruchu i Bugno strzelał z dystansu lecz źle trafił w piłkę a ta znalazła się pod nogami Jachyma, który strzelił obok bramkarza lecz piłka została wybita z linii bramkowej. W 70 minucie po strzale z dystansu przegrywaliśmy już 1:4. 7 minut później nawet Turek próbował z dystansu lecz bramkarz popisał się świetną paradą. Na 5 minut przed końcem spotkania Wolanka przeprowadziła akcję po której padła ostatnia bramka i  mecz zakończył się wynikiem 1:5. Warunki do gry nie był najgorsze lecz śnieg sprawiał niekiedy graczom niespodzianki ale oczywiście warunki były takie same dla obu zespołów.
O wypowiedź po meczu poprosiliśmy jednego z piłkarzy - Kamila Ostrowskiego:
Za nami pierwszy sparing rozegrany na naturalnym boisku. Mimo śniegu zalegającego na murawie, można było grać w piłkę co próbowaliśmy robić i co mogło się podobać w pierwszej połowie. Niestety jak to ostatnio u nas wygląda, drugie połowy nam nie wychodzą i tak też było tym razem. Być może wynik wydaję się wysoki ale trzeba pamiętać że to pierwsze wspólne granie po okresie zimowym. Sparing traktujemy stricte jako jednostkę treningową, która ma przynieść efekty za nie całe 2 miesiące.

Był to pierwszy w tym roku sprawdzian na dużym boisku i mimo wyniku nie wypadł najgorzej. Trener przetestował graczy na innych pozycjach niż grają aby mieć większy przegląd umiejętności poszczególnych graczy. Wszystkim serdecznie dziękujemy za przybycie a graczom za zostawione zdrowie na boisku. Już teraz serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców na kolejne nasze mecze. W przyszłym tygodniu serdecznie zapraszamy w niedzielę na turniej Winter Cup, który odbędzie się w hali w Ekonomiku. Graczom przypominamy o treningach we wtorek o 19:30 w szkole na ZWM i piątek o godzinie 19:00 w szkole na małym rynku w Trzebini. HEJ RUCH!