Sport.pl

Aktualności

Sparing z Błyskawicą Myślachowice

• autor: jarek72k, 2018-03-09 21:03

Już jutro (10.03) w sobotę nasz Ruch rozegra kolejny sparing. Tym razem naszym przeciwnikiem będzie UKS Błyskawica Myślachowice. Błyskawica w tym sezonie zajmuje 5 miejsce w Chrzanowskiej A klasie z dorobkiem 24 punktów i stratą 9 punktów do lidera. Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy na boisko na Wodną o godzinie 15:00. Graczom przypominamy o zbiórce o godzinie 14:00. HEJ RUCH!

Relacja w rozwinięciu...

Tym razem trener miał do dyspozycji 14 piłkarzy i jeden dojechał dopiero w trakcie drugiej połowy. Nasz skład uzupełnił także jeden zawodnik testowany, który pokazał się z dość dobrej strony lecz nie ustrzegł się kilku błędów.

Tymoteusz Czarnik
Dawid Chechelski (dojechał w trakcie 2 połowy)
Testowany

Testowany gracz zajął miejsce na lewej obronie i to on zaczął pierwszą naszą składną akcję, w 3 minucie wyszedł z piłką z obrony i zagrał prostopadłą piłkę do Dębskiego, który przestrzelił. W pierwszej połowie na prawym skrzydle u przeciwników grał Wojdyła, który miał swoją przygodę w 4 lidze i sprawił trochę kłopotu Testowanemu. W 8 minucie to właśnie Wojdyła urwał się naszej obronie i dostał prostopadłą piłkę na nasze szczęście zbytnio sobie wypuścił i Bednarczyk w odpowiednim momencie wyszedł z bramki i bez problemu złapał piłkę. Po kwadransie Czub spróbował z dystansu lecz niecelnie a chwilę później Ostrowski zbyt słabo kopnął i bramkarz nie miał problemu z obroną. Ruch kolejny mecz atakuje a przeciwnicy zdobywają bramki z kontry. Tak samo było w 20 minucie kiedy to znów gracz błyskawicy dostał prostopadłą piłkę między naszych obrońców i tym razem już się nie pomylił w sytuacji sam na sam mimo że Bednarczyk dobrze skrócił kąt to jednak został minięty a próbujący na wślizgu wybijać Kłeczek nie sięgnął piłki. 0:1. Ruch po straconej bramce chciał udowodnić jak w ostatnim meczu że potrafi się podnieść i wygrać mecz, w którym przegrywa lecz brakowało kropki nad "i". Tak jak w 36 minucie kiedy to dośrodkowanie z rzutu rożnego w ostatniej chwili obrońca "zdjął" piłkę z głowy Dębskiego. Ostatnie 10 minut pierwszej połowy to niestety trening strzelecki Błyskawicy. W 38 minucie kolejny raz napastnik nie pomylił się w sytuacji sam na sam z Bednarczykiem 0:2. 2 minuty później strzał z za szesnastki wpada w samo okno 0:3, a  w 42 minucie kontra 2 na 1 i Bednarczyk wyskoczył do gracza z piłką a ten podał do kolegi, który musiał tylko dołożyć nogę. 0:4. W ostatniej minucie zryw Ruchu i Dębski pognał lewą stroną i zagrał na 13 metr do niepilnowanego Ostrowskiego, który strzelił zbyt słabo i bramkarz bez problemu złapał piłkę.
Przerwa trwała dosłownie 5 minut i trenerzy na szybkiego przekazali swoje spostrzeżenia do konkretnych zawodników. Ruch jak zwykle "został w szatni" i kolejną bramkę stracił już w 48 minucie kiedy to zszedł gracz z piłką z lewej strony i strzelił po długim słupku. 0:5. W 50 minucie Dębski w końcu pokazał swój pazur i powalczył do końca o piłkę w polu karnym Błyskawicy i podał piłkę do wchodzącego Białego a ten strzelił na pustą bramkę 1:5. Goście na chwilę przejęli inicjatywę w tym meczu i to oni byli częściej przy piłce czego efektem jest ich ostatnia bramka w 65 minucie kiedy to dośrodkowanie na 7 metr wykończył ich napastnik. 1:6. Chwilę później znów w głównej roli Dębski, który znalazł się w sytuacji sam na sam lecz minimalnie przeniósł piłkę nad poprzeczką. W 70 minucie gracz UKS'u znów próbował z dystansu zaskoczyć Bednarczyka lecz tym razie górą z tego pojedynku wyszedł nasz bramkarz. 3 minuty później w polu karnym przeciwnika pada Pałka i sędzia dyktuje rzut karny, do którego podszedł Bednarczyk i pewnym strzałem pokonał bramkarza. 2:6. W 80 minucie Czub pognał lewą stroną i chciał zaskoczyć bramkarza z ostrego konta lecz odbił piłkę na słupek na szczęście Chechelski znalazł się w odpowiednim miejscu i dobił piłkę do pustej bramki. 3:6. Na 5 minut przed końcem kolejną bramkę mógł dołożyć Chechelski ale strzelił wysoko nad poprzeczką po podaniu Ostrowskiego, który ładnie powalczył przy narożniku o piłkę. Chwilę później Czarnik mógł się wpisać na listę strzelców ale piłka po strzale głową po dośrodkowaniu od Pstruchy minęła słupek nie z tej strony, z której byśmy chcieli. W ostatniej minucie gracz Błyskawicy próbował przelobować Bednarczyka ale piłka trafiła w słupek i chwilę później sędzia zagwizdał ostatni raz w tym meczu.
O kilka słów o meczu poprosiliśmy największego walczaka w naszej drużynie Kamila Dębskiego:
Stworzyliśmy kilka składnych akcji. Staraliśmy się dochodzić do piłki, ambitnie walcząc. Była to kolejna jednostka treningowa z której musimy wyciągnąć wnioski i nie popełniać indywidualnych błędów, których było ewidentnie za dużo. Jesteśmy dobrze przygotowani do sezonu, teraz tylko oswoić się z boiskiem po długiej przerwie zimowej.

Kolejnym razem Ruch gra i tworzy sytuację a bramki głównie z kontr strzelają przeciwnicy. Liga coraz bliżej a nasz bilans w sparingach wygląda nie najlepiej. Do rozegrania został jeszcze jeden sparing i będziemy chcieli go wygrać bo pierwszy mecz ligowy jest z Regulicami i powinniśmy go wygrać myśląc o zdetronizowaniu lidera. HEJ RUCH!