Transfery zima 2018

• autor: jarek72k, 2018-03-22 15:04

W najbliższej rundzie, która rozpocznie się dopiero tydzień później ze względu na stan boiska, które nie nadaję się do gry przez długą zimę zobaczymy w klubie nowe twarze a niektórych zabraknie. Więcej w rozwinięciu.

Z klubu odszedł Tomasz Jachym aby rozpocząć swoją przygodę w A klasie. 38 letni obrońca, który może grać także jako skrzydłowy zasilił szeregi Wolanki Woli Filipowskiej. Tomasz w tym sezonie rozegrał dla Ruchu jedynie 2 spotkania, w trakcie których spędził na boisku 105 minut i raz został upomniany żółtym kartonikiem. Życzymy Tomaszowi wszystkiego dobrego w nowym zespole.

Michał Dudek ze względów zdrowotnych musi na razie odpuścić grę w piłkę. Kontuzja Michała powtarza się od jakiegoś czasu dlatego mimo że był zgłoszony nie rozegrał ani jednego spotkania. Życzymy Michałowi powrotu do zdrowia.

Dawid Porębski nie wznowił treningów po zakończeniu rundy jesiennej, w której mimo wchodząc z ławki rezerwowych (3 pełne mecze i 9 wejść z ławki) zdołał rozegrać 545 minut zdobywając 6 bramek, 3 asysty i 3 żółte kartki.

Ruch ściągnął do siebie 3 zawodników:
Wojciech Babiarz - 24 letni napastnik, który może bez problemu zagrać na skrzydle. Wojciech ostatnio grał 4 lata temu po czym wypadły mu problemy zdrowotne i teraz wraca do piłki. Ostatnim klubem, w którym przyszło mu rozgrywać mecze o punkty był Fablok Chrzanów. Głównymi atrybutami Wojtka są szybkość i zwinność co pewnie pokaże w niejednym meczu lecz po tak długiej przerwie sam chce pomału wrócić i nie będzie rzucony na głęboką wodę.

Konrad Gibek - 34 latek, który był od dawna związany z Polonią Luszowice. W tym sezonie Konrad rozegrał 9 spotkań w których łącznie spędził 697 minut, strzelił jedną bramkę i ujrzał jedną żółtą kartkę. Konrad grał głównie na szpicy lecz można go było czasem zobaczyć w środku pola.

Szymon Dym - 22 letni, wszechstronny zawodnik. Był jednym z podstawowych graczy Polonii Luszowice a nawet w 5 z 9 meczy wystąpił w roli kapitana swojego klubu. Łącznie na boisku spędził 806 minut tylko w meczu z Płazą zszedł w 86 minucie a resztę spotkań rozegrał od pierwszego do ostatniego gwizdka. Głównie grający na lewej obroni,e chociaż w meczu z Górnikiem Sierszą wystąpił w roli goalkeepera.